Tym będą żyły rynki

KZ
opublikowano: 28-11-2015, 15:27

Kalendarium inwestora na przełom listopada i grudnia

Poniedziałek

W poniedziałek jako pierwsze napłyną dane z Japonii. 50 minut po połnocy pojawią się informacje o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W Europie dzień rozpocznie się o 9. z Hiszpanią, Węgrami i Szwajcarią. W Hiszpanii opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej, a na w Węgrzech o inflacji producenckiej. W Szwajcarii pojawi się indeks instytutu KOF. Pół godziny później w Szwecji opublikowane zostaną dane o PKB za trzeci kwartał, a o 10. w Polsce poznamy analogiczne dane, tyle że ostateczne.

O 14. w Niemczech dane o inflacji konsumenckiej. O 15.45 indeks Chicago PMI, a o 16. indeks podpisanych umów kupna domów.

Wtorek

We wtorek dane makroekonomiczne zdominują indeksy PMI dla przemysłu dla Chin (godz. 2), Japonii (2.35), Węgier i Polski (9.), Hiszpanii (9.15), Szwajcarii (9.30), Włoch (9.45), Francji (9.50), Niemiec (9.55), strefy euro (10.) i Wielkiej Brytanii (10.30). W międzyczasie w Niemczech i we Włoszech pojawią się również informacje o stopie bezrobocia. Godzinę później we Włoszech opublikowane zostanę dane o PKB za trzeci kwartał, a w strefie euro o stopie bezrobocia.

Następnie przeniesiemy się za ocean. Indeks PMI dla przemysłu zostanie opublikowany o 15.45, wydatki na inwestycje budowlane oraz indeks ISM dla przemysłu o 16., a tygodniowa zmiana zapasów paliw wg API o 22.40.

Środa

Zakończy się dwudniowe posiedzenie RPP, na którym zapadną decyzje w sprawie stóp procentowych. Komunikat po posiedzeniu RPP pojawi się o godz. 16., o tej samej porze rozpocznie się konferencja z udziałem Marka Belki.

O 11. ze strefy euro napłyną dane o inflacji producenckiej oraz inflacji HICP. O 14. na Węgrzech opublikowany zostanie protokół z posiedzenia Narodowego Banku Węgier.

Pozostałe dane makroekonomiczne będzie pochodzić z USA. O 13. pojawią się informacje o wnioskach o kredyt hipoteczny, o 14.15 raport ADP, o 14.30 dane o jednostkowych kosztach pracy i wydajności pracy, a o 16.30 o tygodniowej zmianie zapasów paliw. Na 18.00 przewidziane jest wystąpienie publiczne prezes Fed – Janet L. Yellen, a o 20. pojawi się Beżowa Księga, która jest raportem dotyczącym bieżącej sytuacji gospodarczej USA oraz prognoz odnośnie najbliższych decyzji Fedu.

Czwartek

Czwartek zostanie zdominowany z kolei przez indeksy PMI dla usług.  

O 13.45 ogłoszona zostanie decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, a o 14.30 zaplanowana jest konferencja prasowa Mario Draghiego oraz przedstawione zostaną projekcje makroekonomiczne EBC.

W USA gdzie pojawią się kolejne dane: o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (14.30), indeks PMI dla usług (15.45), zamówienia na dobra bez środków transportu, zamówienia na dobra trwałego użytku, zamówienia w przemyśle i raport ISM dla usług (16.).

Piątek

O godz. 8 w Niemczech opublikowane zostaną dane o zamówieniach w przemyśle. O 9.15 w Szwajcarii - dane o inflacji konsumenckiej.

O 11. przedstawione zostaną zrewidowane dane o PKB strefy euro za trzeci kwartał. Tydzień zakończą Stany Zjednoczone o 14.30 danymi o handlu zagranicznym i sytuacji na rynku pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki