Uber blisko Polski i gigantycznej wyceny

DI, wsj.com
opublikowano: 28-05-2014, 15:24

Inwestorzy są gotowi sypnąć sporymi pieniędzmi na samochodową aplikację. Firma szuka też przedstawicieli w Polsce.

Uber, producent aplikacji mobilnej łączącej ludzi z kierowcami do wynajęcia, wyceniany był w zeszłe lato na 3,5 mld USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło...

Blog Digits, który należy do dziennika „The Wall Street Journal” poinformował, że firma chciała sprzedać nowe akcje, a inwestorzy oferowali ceny, przy których wycena spółki już po pozyskaniu kapitału sięgałaby 17 mld USD.

To oznacza, że Uber wyprzedziłby na liście najcenniejszych start-upów świata producenta smartfonów Xiaomi i usługę magazynowania danych Dropbox, których wartość w zeszłym roku szacowna była na 10 mld USD.

To jednak nie koniec wieści na temat tej aplikacji. Na swojej stronie internetowej w zakładce poświęconej karierze firma informuje o poszukiwaniu pracowników w Warszawie. Spółka rekrutuje trójkę menedżerów, co może oznaczać, że ma plany wejścia na polski rynek. 

Uber działa od 2009 r., a obecnie usługa jest dostępna w 70 miastach na całym świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Uber blisko Polski i gigantycznej wyceny