Uber chce testować latające samochody

opublikowano: 25-04-2017, 19:02
aktualizacja: 25-04-2017, 19:03

Uber Technologies, amerykańska spółka specjalizująca się w  usługach para taksówkowych ma nadzieję, że w ciągu trzech lat będzie testować latające samochody, donosi Bloomberg.

Podczas konferencji w Dallas, oficjele z tego miasta i z Dubaju podpisali ze spółką umowę odnośnie testowania latających pojazdów, które mogłyby startować i lądować w tych miastach do 2020 r.

Uber
Uber
Sergio Perez_Reuters_FORUM

Firma z San Francisco poinformowała przy okazji, że współpracuje z grupą producentów samolotów i firm zajmujących się nieruchomościami, a także z ChargePoint w celu stworzenia sieci ładowania elektrycznego.

Po raz pierwszy swoje zamiary i zainteresowanie związane budową systemu latających samochodów Uber ujawnił jesienią minionego roku. W lutym 2017 r. firma informowała, że zatrudniła inżyniera awionautyki z NASA Marka Moore’a w firmie Uber Elevate, inicjatywy związane z latającymi pojazdami.

Nad tym projektem Uber współpracuje m.in. z Aurora Flight Sciences, Pipistrel Aircraft, Embraer, Mooney International i Bell Helicopter Textron a także Hillwood Properties z Dallas-Fort Worth oraz kilkoma innymi deweloperami z Dubaju.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane