Uber na dobrej drodze do IPO

Tadeusz Stasiuk
06-09-2018, 13:47

Uber Technologies jest na dobrej drodze do wejścia na rynek publiczny w przyszłym roku i nie planuje sprzedawać swojego autorskiego działu badań samochodowych, deklaruje dyrektor generalny spółki, Dara Khosrowshahi.

W wywiadzie dla agencji Reuters menedżer powiedział, że specjalizująca się w usługach przewozowych firma nie będzie sprzedawać „na obecną chwilę” swojej Grupy Zaawansowanych Technologii (Advanced Technologies Group).

Zobacz więcej

Dara Khosrowshahi, CEO Uber fot. Bloomberg

To ogromny kapitał, który budujemy i możemy zarabiać na tym w jakikolwiek sposób chcemy. To nie jest coś (sprzedaż – red.), o czym myślimy w tym momencie "- wyjaśnia Khosrowshahi.

Firma z nadzieją i optymizmem liczy na wznowienie testowania samochodów samojezdnych w tym roku po fatalnym wypadku z udziałem autonomicznego samochodu Uber w Tempe w Arizonie w marcu br. Federalni regulatorzy prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie tego zdarzenia.

Grupa Zaawansowanych Technologii "będzie bezwzględnie" częścią Ubera po pierwszej publicznej ofercie, ale będzie także współpracować z innymi firmami, które tworzą technologię samodzielnego prowadzenia- zapowiada Khosrowshahi.

W ubiegłym miesiącu Toyota Motor, największy japoński koncern motoryzacyjny zapowiedziała, że zainwestuje w Ubera 500 mln USD, w celu wspólnego rozwijania autonomicznych samochodów.

Uber przygotowuje się do spełnienia wymagań "systemowych" odnośnie spółki notowanej na giełdzie, powiedział Khosrowshahi. 

Wskaźniki wzrostu dla naszej firmy są bezkonkurencyjne. W tej chwili jesteśmy na dobrej drodze do przeprowadzenia IPO w przyszłym roku, jeśli pozwolą na to warunki rynkowe – dodał dyrektor.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Uber na dobrej drodze do IPO