Czytasz dzięki

Uber przejmie rywala z Dubaju

opublikowano: 26-03-2019, 09:13

Amerykański gigant usług przewozowych, koncern Uber potwierdził wcześniejsze spekulacje odnośnie przejęcia spółki Careem. Wartość transakcji przekroczy 3,1 mld USD.

Careem to podmiot z Bliskiego Wschodu zajmujący się przewozami, dostawami i płatnościami, który powstał w marcu 2012 r.

Zobacz więcej

Uber, Taxi

Sergio Perez_Reuters_FORUM

Akwizycja, która zostanie dokonana zarówno w gotówce jak i w obligacjach zamiennych ma być sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r.

Uber zadeklarował, że zapłaci 1,4 mld w gotówce, zaś pozostała kwota 1,7 mld USD zostanie zrealizowana w postaci zamiennych papierów wartościowych, które wyceniono na 55 USD za sztukę.

Chociaż Careem będzie spółką całkowicie zależną od Ubera, ma jednak działać jako niezależna firma zachowując markę. Po przejęciu ma nią nadal kierować współzałożyciel i dyrektor generalny Mudassir Sheikha. Pozostaną w niej również dwaj pozostali założyciele Magnus Olsson i Abdulla Elyas.

Careem odegrał kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości mobilności w miastach na Bliskim Wschodzie, stając się jednym z najbardziej udanych start-upów w regionie – powiedział dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane