UBS oczekuje rekordu S&P500 do czerwca

opublikowano: 26-02-2019, 08:42

Keith Parker, strateg z UBS Group, który w styczniu obniżył prognozę S&P500, obecnie spodziewa się nowego maksimum indeksu do końca czerwca tego roku.

Parker uważa, że do końca czerwca S&P500 osiągnie ok. 2950 pkt., które jest także prognozowaną wartością na koniec roku. W poniedziałek indeks kończył sesję na poziomie 2796 pkt. Strateg UBS argumentuje, że S&P500 będzie rósł dzięki zmianie nastawienia Fed na „gołębie”.

Wall Street, NYSE
fot. Bloomberg

- Bardziej „cierpliwy” Fed pomógł zmienić nastroje na rynku – napisał Parker w raporcie.  – Spodziewamy się osiągnięcia przez amerykański rynek akcji nowych maksimów w drugim kwartale zakładają pozytywny wynik rozmów handlowych między USA i Chinami i przyspieszenia wzrostu w USA oraz globalnego – dodał.

Ekonomiści UBS spodziewają się zakończenia przez Fed sprzedaży obligacji USA w ramach redukcji bilansu w lipcu, co ich zdaniem doda 1,5 proc. do wskaźnika cena/zysk S&P500, bo inwestorzy staną się bardziej chętni do kupowania aktywów o większym ryzyku, jak akcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane