Czytasz dzięki

UBS oferuje najbogatszym klientom „wakacje” od ujemnych stóp

opublikowano: 08-05-2020, 12:26

UBS Group proponuje najbogatszym klientom w Szwajcarii możliwość tymczasowego zaprzestanie pobierania od nich odsetek za trzymane w banku pieniędzy.

Lider rynku zarządzania majątkiem oferuje bogatym klientom, że nie będzie przez kilka miesięcy pobierał pieniędzy za trzymanie ich na depozytach jeśli planują zainwestowanie ich w niedalekiej przyszłości, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Agencja przypomina, że w ubiegłym roku największy szwajcarski bank zdecydował się przerzucić koszt ujemnych stóp procentowych na bogatych klientów. Skutkiem był jednak odpływ aż 16 mld USD w pierwszym kwartale, choć netto dział zarządzania majątkiem zanotował napływ 12 mld USD. Obecny kryzys jeszcze mocniej utrudnił bankowi przyciągnięcie nowych pieniędzy, co miało skłonić go do pomysłu „wakacji” od ujemnych stóp. Bloomberg pisze, że zastosowanie tego rozwiązania nie jest automatyczne, ale negocjowane indywidualnie. UBS liczy na to, że stracone odsetki zrekompensuje sobie zwiększoną akcją kredytową.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane