UBS opuszcza kolejne biuro w Londynie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 04-12-2020, 10:18

Szwajcarski bank planuje zrezygnować z najmu kolejnego biura w londyńskim City. Ma to pomóc w ograniczenie nadwyżki powierzchni w stolicy Wielkiej Brytanii.

UBS
UBS
Stefan Wermuth

Według informacji Bloomberga, UBS nie odnowi umowy dzierżawy budynku 1 Golden Lane, gdy wygaśnie ona w przyszłym roku. Pracownicy mają zostać przeniesieni do głównej siedziby lub przejść na system pracy zdalnej.

UBS zmniejsza liczbę wynajmowanych biur w Londynie od czasu wprowadzenia się do własnego biurowca przy 5 Broadgate, gdzie powierzchnia może być optymalnie wykorzystana.

Jak twierdzi jeden z informatorów, decyzja o opuszczeniu budynku Golden Lane została podjęta na krótko przed wybuchem pierwszej fali pandemii i nie ma związku z planami UBS, które pozwolą na bardziej elastyczną pracę. Były już dyrektor generalny Sergio Ermotti powiedział w lipcu, że aż jedna trzecia pracowników może w przyszłości pracować z domu.

Przedstawiciele banku odmówili oficjalnego komentarza na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane