Udane półrocze Swatcha

opublikowano: 18-07-2018, 09:21

Swatch Group, jeden z największych producentów zegarków na świecie pochwalił się wynikami za pierwsze półrocze 2018 r. Szwajcarski koncern ma powody do zadowolenia, gdyż wypracowany zysk okazał się najwyższy od trzech lat.

Producent tak znanych marek jak Tissot czy Omega odnotował zysk operacyjny w kwocie 629 mln franków (628 mln USD). To wynik nieco lepszy od oczekiwanego przez analityków, których mediana prognoz zakładała wartość na poziomie 612 mln CHF.

Swatch logo
Zobacz więcej

Swatch logo Bloomberg

Eksperci podkreślają, że dobre wyniki wskazują na powrót szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego do „gry” po okresie wieloletniej recesji. Swatch korzysta z odżywającego popytu na luksusowe zegarki w Chinach i Hongkongu. Oznaki odbicia zauważalne są również w segmencie low-end, który cierpiał z powodu konkurencji ze strony Apple Watch. Ożywienie było jednak w dużej mierze możliwe dzięki obniżkom cen, jak przykładowo w przypadku marki Tissot.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu