Udane przechwycenie pocisku Scud na dużej wysokości

06-04-2007, 19:47

Dyrektor amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej, gen. Henry Obering, poinformował w piątek o przeprowadzonej na Hawajach udanej próbie przechwycenia przez antyrakietę pocisku balistycznego, lecącego na wielkiej wysokości.

W ramach Wysokopułapowego Systemu Obrony Powietrznej Teatru Działań (skrót nazwy angielskiej THAAD) zdołano przechwycić pocisk balistyczny "Scud", który wystartował z pływającej platformy na Oceanie Indyjskim - głosi podpisany przez Oberinga komunikat.

Podaje również, że rakieta przechwytująca THAAD została wystrzelona około 3 minuty po wystrzeleniu "Scuda", a zaledwie dwie minuty poźniej ugodziła w cel.

Jakkolwiek szczegółowa analiza operacji zostanie przeprowadzona w najbliższych miesiącach, to "pierwsze wyniki wskazują na to, że jej cele zostały osiągnięte" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnił gen. Obering, celem doskonalonego obecnie systemu przechwytywania pocisków rakietowych jest ochrona amerykańskich baz wojskowych przed ewentualnymi atakami przeprowadzanymi za pomocą pocisków balistycznych.

Piątkowa próba była trzecią z kolei próbą systemu, który składa się z jednostki dowodzenia i kontroli, radiolokacyjnego sprzętu wykrywania i śledzenia oraz wyrzutni rakietowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Udane przechwycenie pocisku Scud na dużej wysokości