Udany koniec tygodnia na Wall Street

opublikowano: 28-03-2014, 21:08

Po dwóch dniach spadków, ostatnia sesja tygodnia przyniosła poprawę nastrojów wśród inwestorów handlujących na amerykańskich giełdach, choć w końcówce zrobiło się nerwowo.

Oprócz chęci odkupienia przecenionych w ostatnich dniach walorów, do zakupu akcji graczy zachęcały też dane makro. Przynajmniej te wskazujące na poprawę kondycji gospodarstw domowych. Wydatki konsumentów wzrosły w lutym najmocniej od trzech miesięcy po wzroście dochodów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z kolei zaufanie konsumentów w finalnym odczycie odnotowało w marcu mniejszy spadek niż wynikało z pierwotnego wyliczenia.

Spośród 10 głównych wchodzących w skład indeksu S&P500 dziewięć notowało wzrost wartości.

Piątkowe notowania miło zapamiętają udziałowcy Cognizant Technology Solutions, którego walory zyskiwały momentami ponad 5 proc. Dostawca usług konsultingowych i outsourcingowych otrzymał wyższą ocenę od analityków banku Morgan Stanley. Podwyższyli oni rekomendację do „ponad rynek” co jest równoważne z zaleceniem „kupuj”.

Zupełnie odmienne humory mieli akcjonariusze Red Hat. Największy na świecie sprzedawca systemu operacyjnego Linux. Przecena chwilami sięgała ponad 7,3 proc. Wszystko przez rozczarowującą prognozę. Firma oczekuje bowiem, że w tym roku zysk na akcję wyniesie 1,56 USD podczas gdy mediana prognoz analityków to 1,62 USD.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,36 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,46 proc. zaś Nasdaq 0,11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Udany koniec tygodnia na Wall Street