Czytasz dzięki

Udany kwartał BMW

opublikowano: 20-04-2017, 21:14

Początek bieżącego roku okazał się bardzo udany dla koncernu BMW. Zyski przekroczyły oczekiwania analityków, wsparte wzrostem wartości udziałów w biznesie nawigacyjnym Here, donosi serwis BBC.

Niemiecki producent samochodów luksusowych odnotował w pierwszym kwartale 2017 r. zysk przed opodatkowaniem w kwocie 3 mld EUR. To o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Zobacz więcej

BMW X3

BMW

Wartość udziałów w Here zwiększyła się o 183 mln EUR, w dużej mierze dzięki zainteresowaniu tym biznesem ze strony amerykańskiego giganta technologicznego, Intela. W styczniu zadeklarował on chęć nabycia 15 proc. udziałów w Here, które jest własnością czołowych niemieckich koncernów motoryzacyjnych Audi, BMW i Daimlera, które przejęły go od fińskiej Nokii.

BMW chwali się przy tym, wyższymi zyskami zrealizowanymi przez chińskie joint venture BMW Brilliance Automotive, ale nie ujawniono o jakie kwoty może chodzić.

Szczegółowe wyniki za I kwartał, niemiecki koncern zamierza opublikować 4 maja..

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane