Czytasz dzięki

Udany kwartał Procter & Gamble

opublikowano: 17-04-2020, 15:06

Wybuch pandemii koronawirusa, który doprowadził do panicznych zakupów, wsparł kwartalne rezultaty koncernu Procter & Gamble.

Amerykański producent produktów konsumenckich i szybkozbywalnych odnotował w okresie styczeń-marzec 2020 r. 6-proc. wzrost sprzedaży organicznej. 

Siedziba główna koncernu Procter & Gamble (P&G) w Cincinnati, Ohio, USA
Zobacz więcej

Siedziba główna koncernu Procter & Gamble (P&G) w Cincinnati, Ohio, USA fot. Bloomberg

Firma, która sprzedaje swoje produkty w ponad 180 krajach odnotował wzrost w trzech spośród pięciu swoich działów sektorowych. Przychody działu opieki zdrowotnej zwiększyła się o 7 proc., produktów domowych o 8 proc. zaś produktów dla dzieci i kobiet o 6 proc.

Ogółem sprzedaż netto w kwartale zakończonym 31 marca zwiększyła się o około 5 proc. do poziomu 17,21 mld USD. To wynik nico niższy niż mediana prognoz analityków, kształtująca się na poziomie 17,46 mld USD. 

Z wyłączeniem czynników o charakterze jednorazowym, zysk na akcję wyniósł 1,17 USD przebijając szacunki specjalistów z Wall Street o 4 centy.

Zysk netto wzrósł do 2,92 mld USD co daje kwotę 1,12 USD na akcję z2,75 mld i 1,04 USD na akcję rok wcześniej.

Spółka obniżyła swoją prognozę wzrostu rocznej sprzedaży do 3-4 proc. z wcześniej oczekiwanych 4-5 proc. W przypadku EPS utrzymany został cel w przedziale 8 do 11 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane