Udany kwartał Volvo

opublikowano: 31-01-2018, 12:37

W czwartym kwartale 2017 r. zysk netto koncernu Volvo zwiększył się o 30 proc. Szwedzki producent skorzystał z prężnego rynku samochodów ciężarowych w USA i odnotował zwiększoną sprzedaż sprzętu budowlanego w Chinach, donosi

Zysk przed potrąceniem odsetek i podatków skorygowanych o czynniki o charakterze jednorazowym wzrósł do 7,33 mld koron (932 mln USD) z 5,66 mld SEK rok wcześniej, poinformowała spółka z Göteborga. 

Zobacz więcej

Volvo

Bloomberg

To wynik nieznacznie lepszy od oczekiwań analityków, których mediana prognoz zakładała zysk na poziomie 7,29 mld SEK. Marża operacyjna zwiększyła się do 8 proc. przychodów z 6,9 proc.

Tym samym szwedzka firma, którą kontroluje chiński inwestor Zhejiang Geely Holding Group, zbliżyła się do założonego celu dla marży na poziomie powyżej 10 proc. przychodów.

W 2018 r. będziemy nadal koncentrować się na zwiększeniu wydajności operacyjnej w całej grupie i łańcuchu wartości wraz z dodaniem modeli samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej - powiedział dyrektor generalny Volvo, Martin Lundstedt.

Dostawy samochodów ciężarowych wzrosły o 18 proc. dzięki wzrostowi o 28 proc. w Ameryce Północnej, podczas gdy dostawy sprzętu budowlanego zwiększyły się o 49 proc. a popyt w Azji podskoczył o 77 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Udany kwartał Volvo