UE szykuje odpowiedź na amerykańskie cła

opublikowano: 09-04-2019, 11:15

Unia Europejska szykuje działania przeciwko USA za wsparcie dla Boeinga po tym jak Amerykanie zasygnalizowali, że nałożą cła na import z Europy za wsparcie dla Airbusa, informuje Reuters powołując się na źródło w Komisji Europejskiej.

Pisaliśmy wcześniej, że USA rozważają obłożenie cłem importu z UE wartości ok. 11 mld USD. To skutek uznania przez Światową Organizację Handlu (WTO), że Airbus korzystał w Europie z niedozwolonego wsparcia. Amerykanie przedstawili listę proponowanych do oclenia europejskich dóbr.

Źródło Reutersa w KE twierdzi, że skala proponowanych przez USA działań jest „znacznie przesadzona”. Przypomniał, że kwotę ceł ustali dopiero arbiter WTO. 

- W równoległej dyspucie dotyczącej Boeinga ustalenie prawa do odpowiedzi Unii Europejskiej także się zbliża i Unia Europejska zwróci się do arbitra wskazanego przez WTO o określenie skali odpowiedzi – powiedział informator agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane