UE szykuje odpowiedź na amerykańskie cła

opublikowano: 09-04-2019, 11:15

Unia Europejska szykuje działania przeciwko USA za wsparcie dla Boeinga po tym jak Amerykanie zasygnalizowali, że nałożą cła na import z Europy za wsparcie dla Airbusa, informuje Reuters powołując się na źródło w Komisji Europejskiej.

Pisaliśmy wcześniej, że USA rozważają obłożenie cłem importu z UE wartości ok. 11 mld USD. To skutek uznania przez Światową Organizację Handlu (WTO), że Airbus korzystał w Europie z niedozwolonego wsparcia. Amerykanie przedstawili listę proponowanych do oclenia europejskich dóbr.

Źródło Reutersa w KE twierdzi, że skala proponowanych przez USA działań jest „znacznie przesadzona”. Przypomniał, że kwotę ceł ustali dopiero arbiter WTO. 

- W równoległej dyspucie dotyczącej Boeinga ustalenie prawa do odpowiedzi Unii Europejskiej także się zbliża i Unia Europejska zwróci się do arbitra wskazanego przez WTO o określenie skali odpowiedzi – powiedział informator agencji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy