Ufać, ale kontrolować

opublikowano: 03-06-2015, 00:00

Prawie 60 proc. ekspertów od bezpieczeństwa IT przyznaje, że największym wyzwaniem w ich pracy jest skuteczne wykrywanie i śledzenie podejrzanego zachowania użytkowników i zapobieganie groźnym incydentom — wynika z badania BalaBit IT Security. 57 proc. respondentów za priorytet uznaje kontrolowanie tzw. superużytkowników, czyli np. administratorów sieci. Niemal wszyscy z tej grupy badanych uważają, że monitoring tej grupy pracowników może zwiększyć szczelność systemów informatycznychich przedsiębiorstw. Dla 42 proc. ankietowanych bardzo ważne jest wzięcie pod lupę zewnętrznych dostawców usług IT. 27 proc. stawia na przyspieszenie audytów IT, a 19 proc. — na zmniejszenie kosztów zapewnienia zgodności z przepisami.

Przedsiębiorstwa chronią się przed wewnętrznymi cyberatakami m.in. za pomocą firewalli (86 proc.), systemów zarządzania prawami dostępu i menedżerów haseł (64 proc.) oraz rozwiązań do monitoringu aktywności użytkowników (58 proc.).

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu