UKNF chce kolejnych wyroków za GetBack

opublikowano: 23-04-2019, 16:26

Do Prokuratury Regionalnej w Warszawie wpłynęły kolejne zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z oferowaniem obligacji GetBacku.

Dotyczą pięciu osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz pięciu spółek, a złożył je Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF). Wszystkie zawiadomienia dotyczą naruszenia ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Na podstawie umów dotyczących relacji GetBacku z 10 firmami i skarg nabywców obligacji, UKNF doszedł do wniosku, że wszystkie 10 firm poszukiwało chętnych na obligacje, przekazywało o nich informacje i posługiwało się formularzami zapisów. Wypełnione dokumenty przekazywało Getbackowi, od którego otrzymywało wynagrodzenie uzależnione od kwoty zapisów. Według UKNF wyczerpuje to definicję przyjmowania i przekazywania zleceń, jaka jest sednem działalności maklerskiej.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy