Czytasz dzięki

Ukraina liczy na 1,9 mld USD z MFW już 6 czerwca

opublikowano: 29-05-2020, 12:00

Ukraina oczekuje, że 5 czerwca Międzynarodowy Fundusz Walutowy zatwierdzi udzielenie jej 5 mld USD pomocy, pisze Reuters.

Premier Denis Szmyhal oczekuje, że już dzień po decyzji, MFW udostępni Ukrainie pierwszą transzę pomocy wysokości 1,9 mld USD.

Reuters przypomina, że Ukraina potrzebuje pilnie wsparcia finansowego w związku z szokiem gospodarczym, jaki wywołała w kraju pandemia koronawirusa. Szmyhal powiedział agencji, że pierwsze szacunki wskazują, że PKB może spaść o 12 proc. w drugim kwartale.

Premier Ukrainy poinformował także, że rząd zgodzi się, aby ukraińscy eksporterzy przez najbliższe dwa miesiące eksportowali pszenicę bez ograniczeń.

PAP informował, że na Ukrainie wykryto do piątku ponad 22,8 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 429 w ciągu ostatniej doby. Zmarło 679 osób.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane