ULC sprawdza sytuację finansową Air Polonii

opublikowano: 07-12-2004, 17:28

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) otrzymał we wtorek od spółki Air Polonia dokumenty i informacje dotyczące sytuacji finansowej spółki - poinformowano PAP w biurze prasowym ULC.

W niedzielę Air Polonia zawiesiła wszystkie loty i wstrzymała sprzedaż biletów do odwołania. Jak poinformował prezes Air Polonii Jan Litwiński, decyzja o wstrzymaniu lotów była konieczna, gdyż jej niedoszły inwestor strategiczny wycofał się z umowy. Do końca marca 2005 roku bilety zarezerwowało 53 tys. pasażerów Air Polonii.

Jak poinformował PAP Adam Borkowski z biura prasowego ULC, prezesa urzędu interesują między innymi możliwości wywiązania się spółki z obecnych i ewentualnych zobowiązań. Po analizie otrzymanych informacji prezes urzędu podejmie dalsze kroki w stosunku do Air Polonii. Jednym z takich kroków może być zawieszenie lub odebranie koncesji. Decyzje mają być podjęte w ciągu kilku najbliższych dni.

Urząd zażądał od spółki Air Polonia tych informacji w poniedziałek. "Ze względu na pilność sprawy oraz konieczność zabezpieczenia praw konsumentów Urząd Lotnictwa Cywilnego zażądał wyjaśnienia powyższych kwestii oraz przedstawienie żądanych dokumentów do 7 grudnia 2004 r." - poinformował urząd w poniedziałkowym komunikacie.

Jak poinformował wówczas ULC, do chwili zaprzestania lotów Air Polonia posiadała wszystkie wymagane prawem dokumenty niezbędne do wykonywania przewozów lotniczych, w tym m.in. certyfikat przewoźnika lotniczego, koncesję, ubezpieczenie OC. Urząd podał, że utrzymanie uprawnień do wykonywania przewozów lotniczych będzie zależało od udzielonych wyjaśnień oraz przedstawienia stosownych dokumentów.

"Na podstawie art. 5 (...) rozporządzenia Rady EWG z lipca 1992 r. w sprawie przyznawania licencji przewoźnikom lotniczym, ze względu na problemy finansowe przewoźnika udzielona mu koncesja może być zawieszona lub cofnięta, jeżeli ULC nie uzyska dowodu, że przewoźnik może wywiązać się ze swoich obecnych i ewentualnych zobowiązań w okresie 12 miesięcy" - informuje komunikat Urzędu.

lb/ pwd/ itm/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ULC sprawdza sytuację finansową Air Polonii