Ulubione metropolie inwestorów

opublikowano: 13-02-2018, 22:00

Londyn utrzymał pierwsze miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów miast w Europie

Londyn utrzymał pierwsze miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów miast w Europie — wynika z raportu European Cities of the Future 2018/19, przygotowanego przez fDi Markets, spółkę z grupy Financial Times’a.

W ciągu pięciu lat do września 2017 r. przyciągnął 1880 zagranicznych inwestycji, najwięcej spośród 301 miast w rankingu — więcej niż drugi Dublin i trzeci Paryż razem wzięte. Warszawa pojawiła się na 11. miejscu, choć jeszcze w raporcie na lata 2016/17 nie było jej wśród 25 najbardziej atrakcyjnych miast Europy.

Autorzy oceniają potencjał gospodarczy, kapitał ludzki i styl życia, efektywność kosztową, dostępne połączenia oraz klimat dla biznesu (tu Warszawa jest trzecia w grupie dużych europejskich miast). W pierwszej dziesiątce średnich miast znalazły się Wrocław (7) i Poznań (10). W ogólnej klasyfikacji małych miast nie mamy przedstawicieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane