UNFE odda kary nałożone na AIG PTE

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 25-06-2001, 00:00

UNFE odda kary nałożone na AIG PTE

Zgodnie z wyrokiem NSA, Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi musi niezwłocznie uchylić decyzje i oddać kary nałożone na AIG PTE. Dotyczy to dwóch kar, nałożonych na towarzystwo w czerwcu i lipcu 1999 roku — odpowiednio na kwoty 25 tys. i 50 tys. zł. Powodem ukarania PTE były domniemane nieprawidłowości w działalności akwizycyjnej.

AIG PTE odwołało się od nich, a po odrzuceniu odwołania przez urząd skierowało sprawę do NSA. Sąd uchylił decyzje UNFE utrzymujące kary w mocy. Stwierdził także rażące naruszenia prawa w postępowaniu urzędu. Mimo że urząd podjął dalsze starania o utrzymanie w mocy nałożonych kar, jednak NSA ostatecznie oddalił w ubiegłym tygodniu wniosek UNFE o uzupełnienie wyroku. AIG PTE ma już jedną sprawę wygraną z UNFE w NSA. Została mu zwrócona kara wysokości 110 tys. zł nałożona w grudniu 1999 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UNFE odda kary nałożone na AIG PTE