Unibep zbada i przejmie

ANP
opublikowano: 05-12-2008, 00:00

Przejęcie drogowej firmy idzie zgodnie z planem. Umowę przedwstępną Unibep podpisze w grudniu.

Przejęcie drogowej firmy idzie zgodnie z planem. Umowę przedwstępną Unibep podpisze w grudniu.

Unibep, spółka z Bielska Podlaskiego specjalizująca się w generalnym wykonawstwie ogólnym, handlowo-usługowym i mieszkaniowym w Polsce i Rosji, jest na najlepszej drodze do przejęcia drogowej spółki.

— Zaczynamy badanie tej firmy. To rentowna spółka regionalna. Jest szansa, że przed świętami podpiszemy umowę przedwstępną, a jeśli nie, to do końca tego roku — mówi Jan Mikołuszko, prezes firmy.

Akwizycja umożliwi Unibepowi start w przetargach na budowę dróg wojewódzkich i lokalnych. Spółka zamierza również uczestniczyć w większych zleceniach w charakterze partnera w konsorcjach.

— Spółka, którą chcemy kupić, jest nieduża, ale widzimy w niej spory potencjał. Warunki finansowe akwizycji zostały już ustalone — dodaje prezes.

Przejęcie będzie sfinansowane z pieniędzy własnych. Wejście w nowy sektor ma uchronić Unibep m.in. przed ochłodzeniem w branży deweloperskiej, w której również działa. Spółka liczy, że z segmentu drogowego osiągnie w 2009 r. do 50 mln zł przychodów. Natomiast w najbliższych trzech latach ma to być już kwota 200 mln zł. Według nowej prognozy, tegoroczny zysk netto Unibepu ma wynieść 26 mln zł przy 505 mln zł przychodów. Według zapowiedzi prezesa, dynamika sprzedaży w 2009 r. może wynieść 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu