UniCredit bliski oferty przejęcia Commerzbanku

opublikowano: 14-05-2019, 18:23

UniCredit zintensyfikował przygotowania do potencjalnej oferty zakupu niemieckiego Commerzbanku, zatrudniając bankowców inwestycyjnych, w tym byłego czołowego urzędnika niemieckiego, twierdza źródła agencji Reuters.

Włoski pożyczkodawca zaangażował bank Lazarda i jego menedżera Joerga Asmussena, byłego niemieckiego wiceministra finansów, który wspólnie z bankiem JPMorgan mają pomagać przy ewentualnym przejęcua, informują trzy źródła. Zwiększa to szansę osiągnięcia porozumienia, które mogłoby pozwolić UniCredit na odwrócenie się od trudnego rynku krajowego.

UniCredit
UniCredit
Bloomberg

Dotychczas nie wiadomo czy i kiedy może zostać złozona oferta, ale UniCredit od dawna jest zainteresowany ekspansją w Niemczech, twierdzi jedno ze źródeł agencji Reuters.

Włoska instytucja jest już właścicielem HVB, dużego niemieckiego kredytodawcy z siedzibą w Monachium.

Do tej pory UniCredit, koncentrujący się na własnym planie restrukturyzacji, czekał na wynik rozmów o fuzji między Commerzbankiem a jego większym rywalem, Deutsche Bankiem.

Negocjacje zakończyły się fiaskiem, co ponownie otworzyło drogę dla UniCreditu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane