Unijna kasa wymaga systemu

Ewa Bęczkowska
24-09-2003, 00:00

Systemy ERP posłużą do rozliczania grantów unijnych, czyli finansowania inwestycji oraz rejestrowania danych.

Adam Kopiński, konsultant rozwiązań biznesowych Oracle Polska, twierdzi, że Oracle jako pierwszy stworzył system rozliczania grantów. Pozostali dostawcy twierdzą, że do tego wcale nie trzeba specjalnych przygotowań, a rozliczenia pomocowych środków unijnych nie wymagają specjalnych interfejsów w systemie.

— Prowadzimy rozmowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na temat obsługi środków unijnych. W zasadzie nie będzie dodatkowych zmian. Po prostu firmy, które do tej pory z nich nie korzystały, będą musiały się nauczyć. Projekty inwestycyjne są zależne od wymogów jednostek kontraktujących. Natomiast mniejsze projekty ewidencjonowane są jak wszystkie inne dane finansowe dotyczące spółki — wyjaśnia Sławomir Kosz, prezes warszawskiej spółki informatycznej Macrosoft.

Dostawcy wykorzystywanych w Polsce systemów ERP na bieżąco reagują na zmiany dotyczące przepisów prawnych.

— Wszystkie systemy są na bieżąco uaktualniane. Każdy z naszych klientów otrzymuje bezpłatne korekty prawne, uzwględniające zmiany w przepisach obowiązujących spółki. Jeśli jednak zmiany będą konieczne chociażby ze względu na indywidualne potrzeby klienta, to poniesie on koszty zależne od skali wprowadzanych zmian — wyjaśnia Agnieszka Pasławska, menedżer ds. rozwiązań finansowych w SAP Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Unijna kasa wymaga systemu