Unilever zatrudnia w Poznaniu - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
04-05-2006, 08:02

200 nowych pracowników zatrudni w Poznaniu firma Unilever Polska. "Nabór już się rozpoczął. W stolicy Wielkopolski zainwestujemy ponad 120 mln zł" - mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" przedstawiciel Unilever Polska Wojciech Tomczak.

200 nowych pracowników zatrudni w Poznaniu firma Unilever Polska. "Nabór już się rozpoczął. W stolicy Wielkopolski zainwestujemy ponad 120 mln zł" - mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" przedstawiciel Unilever Polska Wojciech Tomczak.

W poznańskiej fabryce kończy się już budowa hali produkcyjnej o powierzchni 7,5 tys. m2. W nowym obiekcie będą produkowane wyroby kulinarne spółki Unilever, czyli m.in. buliony, sosy, gorące kubki sprzedawane pod marką Knorr i Amino. Obecnie w firmie w Poznaniu pracuje ok. 600 osób.

"Do października zamierzamy zatrudnić 150 osób, zaś docelowo przyjmiemy 200 pracowników. W tej chwili w Belgii, Holandii i Niemczech już prowadzimy szkolenia naszych pracowników. Koszt szkoleń w tym roku przekroczy 4 mln zł" - podkreśla Tomczak.

Rozpoczęcie produkcji na większości nowych linii zaplanowano na drugą połowę br. Ostatnia linia zostanie uruchomiona w roku 2007. Oprócz produktów marek Amino i Knorra w nowej hali będą produkowane także przyprawy i ketchupy marki Hellmanns i Tortex.

Unilever Polska, poza budową nowej hali w poznańskiej fabryce, zainwestował także w rozwój zakładów w Katowicach i Bydgoszczy. W Katowicach powstanie fabryka konfekcjonowania herbaty, a w Bydgoszczy trwa rozbudowa wydziału produkcji kosmetyków. Wysokość nakładów na realizację tych prac nie przekroczy 80 mln zł.

Jak wyjaśniają przedstawiciele inwestora, fabryka w Poznaniu ma strategiczne znaczenie w całym europejskim systemie produkcji Unilevera. Towary z Wielkopolski są eksportowane m.in. do Niemiec, Anglii, Szwecji, Rosji, Belgii, Holandii i USA.

Historia poznańskiej fabryki sięga 1932 roku, kiedy to powstała spółka produkująca m.in. koncentraty obiadowe i przyprawy. W roku 1968 fabryka przyjęła nazwę Amino. W 1991 roku właścicielem zakładu został amerykański koncern CPC, a w 2000 roku fabrykę przejęła spółka Unilever, która w Polsce ma też trzy inne zakłady - przypomina "Głos Wielkopolski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Unilever zatrudnia w Poznaniu - prasa