Universal-Investment wszedł do Krakowa

opublikowano: 07-11-2018, 22:00

Spółka, która dostarcza produkty inwestycyjne i usługi związane z administracją funduszy, zatrudni 150 osób.

Ponad 60 tys. ekspertów, rozwinięty obszar zarządzania funduszami, atrakcyjne płace, oferta nieruchomości i bliskość kulturowa Niemiec — z tych powodów Universal-Investment, grupa oferująca usługi finansowe z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, wybrała Kraków na stworzenie w nim oddziału.

Szefową
polskiego oddziału Universal-Investment została Aneta Pilch, która przez
ostatnie lata była członkiem zarządu UBS Business Solutions w Krakowie
Zobacz więcej

Zostaje w finansach

Szefową polskiego oddziału Universal-Investment została Aneta Pilch, która przez ostatnie lata była członkiem zarządu UBS Business Solutions w Krakowie Fot. ARC

— W ciągu najbliższych trzech lat stworzymy w Krakowie około 150 miejsc pracy. Pierwsi pracownicy nowego zespołu rozpoczną pracę na początku przyszłego roku — mówi Bernd Vorbeck, prezes Universal-Investment.

Szefową polskiego oddziału została Aneta Pilch, która przez ostatnie lata była członkiem zarządu UBS Business Solutions w Krakowie. Universal-Investment zbuduje w Polsce zespół specjalistów w obszarach robotyki i data science. Firma zarządza aktywami wartości 404 mld EUR (321 mld EUR to własne fundusze) i zatrudnia w Europie 650 osób. Została założona w 1968 r. Ma spółki także w Luksemburgu i Austrii.

195 Tyle centrów usług biznesowych działa w Krakowie, a pracuje w nich 64 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu