Uniwheels przekonał wynikami

7 proc. - o tyle po wynikach za II kwartał urósł kurs Uniwheels.

Notowań niemieckiego producenta felg aluminiowych z marazmu, trwającego od debiutu na GPW w maju, nie zdołała wydobyć seria pozytywnych rekomendacji (analitycy Wood, DM BPS i DM mBanku zgodnie rekomendują „kupuj” z cenami docelowymi 132,2-136,6 zł), udało się to natomiast za sprawą wyników za drugi kwartał. Przychody wzrosły o 31 proc., do 112,2 mln EUR, a EBITDA o 23 proc., do 14,7 mln EUR. Spadł natomiast zysk netto — o 18 proc., do 5,9 mln EUR, głównie za sprawą ujemnych różnic kursowych.

— Wyniki spółki oceniamy pozytywnie, są wyższe od naszych szacunków na każdym poziomie wynikowym. Najbardziej zaskakująca jest wyjątkowo dobra sprzedaż (pomimo wykorzystania maksimum mocy), która potwierdza doniesienia o dobrej koniunkturze w branży automotive — komentuje Marek Olewiecki, analityk DM BPS.

Według VDA, niemieckiego zrzeszenia branży motoryzacyjnej, w pierwszym półroczu najważniejsze rynki rosły — w USA zanotowano dynamikę 2 proc., w Chinach 6 proc., a w Europie Zachodniej 4 proc. Zarząd spółki jest przekonany o dobrych perspektywach na drugie półrocze, choć niepokój inwestorów mogą budzić doniesienia z Chin, które przeprowadziły serię dewaluacji juana, co może zmniejszyć konkurencyjność eksportową m.in. niemieckich firm, które mają jedną piątą udziału w rynku motoryzacyjnym Państwa Środka.

Uniwheels zadebiutował na GPW w maju. Pieniądze z emisji przeznaczy na budowę fabryki w Stalowej Woli, która ma być uruchomiona w połowie 2016 r. Zwiększy on moce produkcyjne o około jednej czwartej, do 10 mln sztuk. © Ⓟ

2,6 proc. Mniej więcej taki będzie udział akcji Uniwheels w indeksie sWIG80 po najbliższej korekcie składu, zaplanowanej na 18 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Uniwheels przekonał wynikami