UOKiK: Zgoda dla hurtowni farmaceutycznych

DI
20-05-2009, 10:59

Poniżej publikujemy komunikat UOKiK-u:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Hurtap kontroli nad Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme. Przedsiębiorcy działają w branży farmaceutycznej

Hurtap zajmuje się sprzedażą wyrobów farmaceutycznych do aptek. Spółka działa na rynku krajowym. Ponadto jest członkiem Organizacji Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych. Zgodnie z decyzją Prezes UOKiK Hurtap będzie mógł przejąć Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme, które działa w tej samej branży.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. To nie jest pierwsza decyzja dotycząca rynku farmaceutycznego w tym roku. W kwietniu Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Torfarm kontroli nad spółką Prosper.

Jednocześnie informujemy, że od maja na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / UOKiK: Zgoda dla hurtowni farmaceutycznych