Upada najstarsza brytyjska firma budowlana

opublikowano: 04-07-2019, 15:40

Najstarsza brytyjska firma budowlana, R Durtnell and Sons zaprzestała działalności. Ponad 100 osób zagrożonych jest utratą miejsca pracy.

Firma została założona w 1591 r. i prowadzona jest przez 13 pokoleń należących do tej samej rodziny.

Zgodnie z ostatnimi dostępnymi dokumentami złożonymi w Companies House, firma w roku 2017 odnotowała stratę przed opodatkowaniem rzędu 679,9 tys. funtów. W wyjściu na prostą w związku z problemami z przepływem środków pieniężnych nie pomógł nawet zastrzyk gotówki w kwocie 1,5 mln GBP

Jednym z sztandarowych projektów firmy była odnowa Brighton Dome Corn Exchange. Brighton Dome to miejsce sztuki w mieście Brighton na południu Anglii, które obejmuje salę koncertową, Corn Exchange i Studio Theatre (dawniej Pavilion Theatre). Wszystkie trzy miejsca są połączone z resztą posiadłości Royal Pavilion przez podziemny tunel i przez wspólne korytarze z Brighton Museum.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu