URT kwestionuje cennik TP SA

Marek Druś
opublikowano: 22-03-2002, 00:00

Kazimierz Ferenc, prezes URT, nie akceptuje cennika dzierżawy łączy telekomunikacyjnych przedłożonego przez TP SA. Uznał, że jest on sprzeczny z przepisami prawa telekomunikacyjnego.

Zmiany w cenniku spółka musi uzasadnić. Uzasadnienie powinno dotyczyć każdej kwestii, która jest istotna z punktu widzenia zgodności cennika lub jego zmiany z postanowieniami ustawy Prawo telekomunikacyjne. Przedstawione przez TP SA uzasadnienie nie spełnia powyższego wymogu. Według URT, dokument informuje jedynie o zamiarze wprowadzenia od 1 maja nowego cennika.

— Koszty świadczenia usług ponoszone przez operatora nie zostały przedstawione, co powoduje brak możliwości sprawdzenia poprawności skalkulowania cen — twierdzi prezes.

Brak analizy kosztowej jest „poważnym naruszeniem ustawy i tym samym daje podstawę do zgłoszenia sprzeciwu przez prezesa URT”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane