Urugwaj promuje już mundial w 2030 roku

DI, PAP
opublikowano: 26-06-2014, 08:42

Urugwajczycy myślą już o piłkarskich mistrzostwach świata w 2030 roku, które chcieliby zorganizować w sto lat po pierwszym turnieju, którego byli gospodarzami. Przy okazji mundialu w Brazylii wyprodukowali film krótkometrażowy promujący własną kandydaturę.

Film, zatytułowany "Protokół Celeste", przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii Urugwaju, od zdobycia niepodległości w 1825 roku po czasy współczesne, z odniesieniami do sukcesów piłkarzy reprezentacji.

fot. youtube.com
fot. youtube.com
None
None

W 2011 roku przedstawiciele rządów Urugwaju i Argentyny podpisali deklarację o wystawieniu wspólnej kandydatury do organizacji MŚ 2030.

Pierwsze mistrzostwa świata odbyły się na trzech stadionach stolicy Urugwaju - Montevideo. Turniej, z udziałem 13 drużyn (tylko cztery z Europy), zakończył się triumfem gospodarzy, którzy w finale pokonali Argentynę 4:2. "Urusi" powtórzyli ten sukces w 1950 roku na boiskach Brazylii.

W trwającym mundialu w Brazylii zarówno Urugwaj, jak i Argentyna awansowały do 1/8 finału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane