Urzędy skarbowe dłużej otwarte do końca kwietnia

PAP
24-04-2008, 17:29

Przedłużenie godzin pracy urzędów skarbowych oraz dodatkowe punkty składania PIT-ów - to działania Ministerstwa Finansów, dzięki którym wszyscy podatnicy powinni w terminie złożyć rozliczenie podatkowe za 2007 rok.

Termin rozliczenia się z fiskusem upływa w środę, 30 kwietnia.

Wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz poinformował w czwartek, że do końca kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą otwarte dłużej - do godziny 18. Urzędy pracować będą także w najbliższą sobotę 26 kwietnia, w godzinach 8-15.

Ponadto na terenie całego kraju powstały tzw. okresowe punkty obsługi podatników, dzięki czemu PIT-y można składać także np. w siedzibach urzędów gmin i powiatów.

"Jestem przekonany, że wszystkie te działania pozwolą złożyć zeznania podatkowe w terminie. Jednocześnie apeluję, by nie odkładać tej sprawy na ostatnią chwilę. Przypominam także, że PIT- y można wysłać pocztą" - powiedział Parafianowicz.

Związkowcy z NSZZ "Solidarność" poinformowali niedawno, że w dniach 28-30 kwietnia planowany jest protest służby skarbowej. Pracownicy skarbówki mają w tym czasie brać urlopy na żądanie i odwiedzać punkty krwiodawstwa. Inne związki nie podjęły dotychczas decyzji o przyłączeniu się do protestu.

Parafianowicz jest przekonany, iż podatnicy nie odczują dolegliwości związanych z zapowiadaną akcją. Zaznaczył jednak, że nie powinni odkładać rozliczenia na ostatnią chwilę.

Według danych Ministerstwa Finansów, na terenie kraju powstało 810 okresowych punktów obsługi podatników w jednostkach samorządu terytorialnego, 16 punktów w urzędach kontroli skarbowej oraz 23 w ośrodkach zamiejscowych urzędów kontroli skarbowej.

"Łącznie z 401 urzędami skarbowymi oraz 14 stałymi punktami obsługi, a także 16 izbami skarbowymi i 20 ośrodkami zamiejscowymi izb skarbowych, oznacza to możliwość złożenia rozliczenia w około 1.300 miejscach" - informuje resort. Do MF napływają też informacje o tworzeniu nowych punktów.

Informacje o okresowych punktach obsługi zostały zamieszczone na stronach internetowych urzędów oraz izb skarbowych.

PIT-y można wysyłać także pocztą, listem poleconym. Decyduje data stempla pocztowego. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Urzędy skarbowe dłużej otwarte do końca kwietnia