Amerykańscy inwestorzy rozpoczęli nowy tydzień w złych nastrojach. Po dość umiarkowanym rozpoczęciu główne indeksy ruszyły w dół. Ponownie na rynku zaczęło się mówić o aferze Enronu oraz braku perspektyw poprawy wyników spółek w tym roku.
Wśród akcji notowanych w ramach indeksu Dow Jones wyraźny spadek kursu notują papiery m.in. IBM i J.P Morgan. Pierwszej ze spółek zaszkodziło szóste od początku tego miesiąca obniżenie przez analityków prognozy zysku w tym i przyszłym roku, tym razem autorstwa Goldman Sachs.
Papiery J.P Morgan tanieją w związku z publikacją ‘The Wall Street Journal’, w której napisano, że 11 towarzystw ubezpieczeniowych wystąpiło przeciwko bankowi, oskarżając go o wprowadzenie w błąd w sprawie Enronu.
Tanieją akcje Siebel Systems. Prognozę zysku spółki w tym i przyszłym roku obniżyli analitycy Goldman Sachs.
Spada również kurs WorldCom, którego rekomendację obniżył Salomon Smith Barney.
Wyraźnie drożeją tymczasem akcje WalMart. Jedna z największych sieci detalicznych w USA poinformowała o oczekiwanej poprawie wyniku sprzedaży w czerwcu.
MD