USA: ciężkie czasy dla bitcoina

opublikowano: 26-06-2013, 16:18

The Wall Street Journal donosi, że regulatorzy stanowi w USA ostrzegli w ostatnim czasie szereg platform wymiany bitcoina, że zostaną zamknięte jeśli ich działalność naruszy przepisy dotyczące transferu pieniędzy.

Powiadomienia o wspomnianej treści mieli otrzymać w ostatnich tygodniach pośrednicy handlu wirtualnym pieniądzem ze stanów Kalifornia, Nowy Jork i Wirginia. Ostrzeżono ich, że muszą przestrzegać przepisów lub udowodnić, że nie mają one do nich zastosowania.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

The Wall Street Journal zwraca uwagę, że regulatorzy wciąż nie zdecydowali się na nakaz zaprzestania działalności. Gazeta twierdzi jednak, że podjęte kroki wskazują iż stanowi regulatorzy zdecydowali się podjąć kroki mające na celu powstrzymanie ludzi lub firmy od korzystania z bitcoina w nielegalnej działalności.

The Wall Street Journal przypomina, że 48 stanów wymaga licencji od podmiotów obsługujących transfery pieniędzy. Karolina Południowa i Montana nie mają takich wymagań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane