USA dadzą Huawei 90-dniowe przedłużenie licencji

opublikowano: 18-11-2019, 08:44

Administracja Donalda Trumpa w poniedziałek udzieli Huawei 90-dniowego przedłużenia licencji, co pozwoli amerykańskim firmom robić interesy z chińskim telekomem, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja w piątek informowała o oczekiwaniu na przedłużenie licencji Huawei o ok. dwa tygodnie, a także rozmowach o dłuższym okresie. Reuters pisze, że podczas weekendu doszło do zmiany planów administracji i obecnie zamierza ona przedłużyć licencję chińskiego telekomu o 90 dni, podobnie jak zrobiła to w sierpniu.

W maju rząd USA umieścił Huawei na tzw. czarnej liście, połując się na względy bezpieczeństwa narodowego. Oznaczało to, że każda amerykańska firma, aby robić interesy z chińskim telekomem, musiała wystąpić do władz o udzielenie na to zgody.

Reuters przypomina, że w piątek amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross mówił w Fox Business Network iż niektórzy amerykańscy operatorzy komórkowi z terenów wiejskich potrzebują tymczasowej zgody na współpracę z Huawei z powodu uzależnienia od sprzętu chińskiej spółki w świadczeniu usług 3G i 4G. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy