USA gotowe szybko zareagować na krymskie referendum

PAP
opublikowano: 14-03-2014, 21:36

Rzecznik Białego Domu Jay Carney podkreślił w piątek, nie podając szczegółów, że USA są gotowe zareagować "szybko" na zaplanowane na niedzielę referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej.

Carney skonstatował "z ubolewaniem", że Rosja nie zdecydowała się na podjęcie działań w celu deeskalacji kryzysu na Ukrainie.

Sekretarz stanu USA John Kerry podkreślił w piątek po rozmowie z szefem dyplomacji rosyjskiej Siergiejem Ławrowem w Londynie, że ani Stany Zjednoczone, ani społeczność międzynarodowa nie uznają wyników krymskiego referendum, ponieważ jest ono niezgodne z prawem.

Z kolei Ławrow oświadczył po tej rozmowie, że Rosja "uzna wolę narodu krymskiego" wyrażoną 16 marca w referendum.

Rosyjski prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem reprezentował pogląd, że decyzja w sprawie przeprowadzenia referendum w sprawie statusu Krymu "jest w pełni zgodna z normami prawa międzynarodowego i Kartą Narodów Zjednoczonych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu