USA: IBM i Microsoft popsuły nastroje inwesotrów

Administrator
18-01-2002, 17:05

Amerykańskie giełdy rozpoczęły ostatnią sesję tygodnia od zdecydowanych spadków zarówno na NYSE jak i Nasdaq. Pogorszenie nastrojów wiązało się z wiadomościami o słabych wynikach najcięższych spółek, Microsoftu i IBM. Zmiana nastrojów inwestorów widoczna była szczególnie na Nasdaq, który tracił w pierwszych minutach notowań ponad 2 proc. wartości.

Amerykańskie giełdy rozpoczęły ostatnią sesję tygodnia od zdecydowanych spadków zarówno na NYSE jak i Nasdaq. Pogorszenie nastrojów wiązało się z wiadomościami o słabych wynikach najcięższych spółek, Microsoftu i IBM.

Zmiana nastrojów inwestorów widoczna była szczególnie na Nasdaq, który tracił w pierwszych minutach notowań ponad 2 proc. wartości. Inwestorzy sprzedawali przede wszystkim papiery spółek z branży komputerowej. Zapowiedź pogorszenia sprzedaży i zysków Microsoftu, a także wiadomość o gorszej sprzedaży IBM skłaniała inwestorów do pozbywania się papierów spółek technologicznych. W dół poszła także cena papierów jednego z większych producentów serwerów, Sun Microsystems, który poinformował o mniejszej niż oczekiwano stracie. Potaniały papiery producentów mikroprocesorów, Intela i AMD.

Wśród spółek ze średniej przemysłowej Dow Jones rośnie cena papierów 3M, który poinformował o zgodnych z oczekiwaniami kwartalnych wynikach.

Nastroje inwestorów poprawiła wiadomość o znacznie większym niż oczekiwano wzroście wskaźnika nastrojów konsumentów w styczniu, badanego przez Uniwersytet w Michigan.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / USA: IBM i Microsoft popsuły nastroje inwesotrów