USA: nadzór chce zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

opublikowano: 09-12-2022, 07:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) wystąpiła z pozwem przeciwko Microsoftowi z zamiarem zablokowania wycenianego na 69 mld USD przejęcia Activision Blizzard, wydawcy m.in. gry “Call of Duty”.

FTC twierdzi, że przejęcie pozwoliłoby Microsoftowi istotnie zmniejszyć konkurencję dla jego konsol Xbox. Zarzuca spółce, że nie dotrzymała zapewnień składanych nadzorowi w Unii Europejskiej kiedy przejmowała w 2021 roku gry Bethesda Softworks. Chodzi o to, że niektóre z nich Microsoft oferował potem na wyłączność. FTC podkreśla także, że Microsoft to tylko jeden z dwóch producentów konsol o wysokich parametrach.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Microsoft ogłosił przejęcie Activision Blizzard w styczniu. Przeciwko transakcji lobbowało Sony, przekonując, że jej skutkiem będzie dostępność cieszącej się wielką popularnością gry “Call of Duty” tylko na konsole Xbox i komputery osobiste.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane