USA: rynek technologiczny nadal spada

Marek Druś
opublikowano: 22-02-2002, 20:32

Sytuacja na amerykańskich giełdach nie zmienia się. Na Nasdaq nadal przeważa podaż, NYSE utrzymuje umiarkowaną przewagę zwyżek. Ponownie do głosu doszły obawy związane z rzetelnością księgowania oraz oddalającą się perspektywą poprawy wyników spółek. Analitycy szacują, że w pierwszym kwartale zyski spółek z indeksu S&P 500 spadną średnio o 8 proc.

Dużą wyprzedaż notują spółki z branży software’owej. Nadal przewodzi im jeden z największych na świecie producentów oprogramowania, Computer Associates. Jego akcje tracą ponad 17 proc. po tym, gdy władze spółki potwierdziły doniesienia o śledztwie w sprawie nieprawidłowości w księgowaniu. W dół poszła także cena papierów Microsoftu. Tanieją papiery BEA Systems, który poinformował o spadku o 44 proc. zysku w IV kwartale rozrachunkowym.

Nadal wyraźnie spada kurs akcji Cisco Systems. Analitycy UBS Warburg obniżyli prognozę zysku na akcję spółki w tym i przyszłym roku.

Największą zniżkę wśród spółek ze średniej przemysłowej Dow Jones notują akcje banku J.P Morgan. The Wall Street Journal ujawnił dokumenty Fed, z których wynika, że prowadzi on dochodzenie w sprawie niektórych transakcji między bankiem a zbankrutowanym koncernem Enron.

O ok. 20 proc. drożeją udziały Saba Software. Business Week napisał, że spółka może wkrótce być celem przejęcia IBM lub PeopleSoft.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: rynek technologiczny nadal spada