USA: sesja zaczęła się od niewielkich zmian indeksów

Marek Druś
opublikowano: 13-06-2001, 16:57

Na giełdach w USA sesja rozpoczęła się od umiarkowanych zmian głównych indeksów. Spadek majowej sprzedaży detalicznej osłabił popyt, który ujawnił się na zakończenie wczorajszych notowań.

Inwestorzy liczyli na kontynuację wzrostu, który poprawił w ostatniej fazie wczorajszych notowań wynik obu rynków. Tak się nie stało, głównie za sprawą danych o sprzedaży detalicznej w maju, które okazały się niższe od prognozowanych.

Zdecydowana większość udziałów spółek notowana jest z kursami bliskimi wczorajszemu zamknięciu. Wśród składników Dow Jonesa najlepiej prezentują się akcje koncernu Honeywell. Impulsem wzrostu jest w tym wypadku rozpoczęcie rozmów szefa GE z władzami UE na temat warunków akceptacji przejęcia spółki.

Wśród spółek technologicznych spadki dotknęły udziałów Cisco Systems, Intela, 3Com i Lucent Technologies, którego papiery dłużne zostały ostatnio zdegradowane w ratingu do poziomu obligacji śmieciowych.

Po stronie wzrostów znalazły się papiery Motoroli i Apple Computers. Jednym z większych wzrostów kursu cieszą się udziały Polaroida. Spółka poinformowała o redukcji zatrudnienia o 25 proc. w ciągu 1,5 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: sesja zaczęła się od niewielkich zmian indeksów