USA: stopy procentowe bez zmian

ARŻ
opublikowano: 28-04-2021, 20:15

Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) podczas środowego posiedzenia podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych w USA na niezmienionym poziomie.

FOMC utrzymał główną stopę procentową w USA w przedziale 0-0,25 proc. Decyzja zapadła jednomyślnie i była zgodna z oczekiwaniami rynku.

„W związku z postępem w zakresie szczepień i silnym wsparciem politycznym, wskaźniki aktywności gospodarczej i zatrudnienia uległy wzmocnieniu” - stwierdzono w oświadczeniu. „Trwający kryzys zdrowia publicznego nadal obciąża gospodarkę i nadal istnieje zagrożenie dla perspektyw gospodarczych” - dodano.

Utrzymany zostanie również plan skupu obligacji skarbowych o wartości 120 mld USD miesięcznie. Będzie on kontynuowany do czasu osiągnięcia znacznego postępu w realizacji celów związanych z zatrudnieniem i inflacją.

Szef Fed Jerome Powell powiedział na konferencji prasowej, że ożywienie było szybsze niż oczekiwano, ale „pozostaje nierówne i dalekie od zakończenia”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane