USA szykują nowe bariery dla Huawei

opublikowano: 24-01-2020, 07:05

Amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross powiedział, że wkrótce wprowadzone zostaną nowe regulacje, które jeszcze mocniej ograniczą możliwość zaopatrywania przez firmy z USA największego chińskiego telekomu, Huawei Technologies Co.

W ubiegłym roku USA wprowadziły Huawei na tzw. czarną listę, co znacznie utrudniło amerykańskim firmom sprzedaż produktów chińskiemu telekomowi. Niektóre z nich obchodziły jednak zakazy, do czego według Rossa namawiała je chińska spółka, aby móc nadal handlować z Huawei.

Willbur Ross, fot. Bloomberg
Willbur Ross, fot. Bloomberg
None
None

- Trwają prace, których wynik będzie znany w niedalekiej przyszłości – powiedział Ross podczas Forum Ekonomicznego w Davos odnosząc się do nowych restrykcji wobec chińskiego telekomu.

Amerykański sekretarz handlu podkreślił, że głównym celem USA nie jest odcięcie Huawei od dostaw z USA, ale ochrona narodowego bezpieczeństwa. Ujawnił, że restrykcje wobec telekomu nie były częścią negocjacji tzw. pierwszej fazy umowy handlowej z Chinami.

- Nie ma także intencji, aby były negocjowane w fazie drugiej – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane