USA: sprzedaż aut może spaść w styczniu

PM, Reuters
opublikowano: 26-01-2022, 16:57

Według konsultantów z JD Power i LMC Automotive sprzedaż detaliczna samochodów w USA w styczniu będzie mniejsza niż w pierwszym miesiącu ubiegłego roku. Powodem mają być zakłócenia w produkcji spowodowane przez COVID-19.

Fot. StockSnap/Pixabay

Sprzedaż detaliczna nowych pojazdów może spaść o 8,3 proc. do 828,9 tys. aut w porównaniu do stycznia 2021 roku, wynika z raportu opublikowanego przez konsultantów.

– Liczba nowych pojazdów dostarczanych do dealerów jest niewystarczająca, aby zaspokoić silny popyt. To wpływa na znaczne zmniejszenie tempa sprzedaży – powiedział Thomas King, prezes działu danych i analiz w JD Powers.

Ponieważ popyt konsumencki przewyższa podaż, ceny nowych pojazdów nadal rosną. Oczekuje się, że w styczniu średnia cena detaliczna nowego samochodu wyniesie 44 905 USD.

Przewiduje się, że całkowita sprzedaż nowych pojazdów w styczniu 2022 r., obejmująca transakcje detaliczne i niedetaliczne, wyniesie 932 099 aut, co oznacza spadek o 15,6 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

– Początek 2022 roku stoi w obliczu zagrożenia ze strony wielu czynników, które od kilku miesięcy wpływają na rynek. Dodanie obaw geopolitycznych związanych z potencjalnym konfliktem rosyjsko-ukraińskim stanowi dodatkowe ryzyko gospodarcze – powiedział Jeff Schuster z LMC Automotive.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane