USA wkrótce wydadzą licencje na handel z Huawei

opublikowano: 10-10-2019, 06:44

Według The New York Times, USA wkrótce wydadzą pozwolenia umożliwiające niektórym amerykańskim firmom dostarczać dobra nie zagrażające bezpieczeństwu państwa chińskiemu Huawei, donosi Reuters.

W maju USA umieściły Huawei Technologies na tzw. czarnej liście, co oznaczało iż każda amerykańska firma chcąca sprzedać największemu chińskiemu telekomowi dobra musi wystąpić do rządu o zgodę.

Z informacji przekazanych w sierpniu przez Reutersa wynikało, że Departamentu Handlu otrzymał ponad 130 wniosków amerykańskich firm o licencje na handel z Huawei. Do ich składania namawiali amerykańskie firmy przedstawiciele administracji wskazując, że chiński telekom zastępuje ich produkty dobrami innych dostawców.

The New York Times pisze, że administracja Trumpa w ubiegłym tygodniu dała „zielone światło” do rozpoczęcia wydawania licencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy