USA zaatakują terrorystów w dogodnej chwili-Bush

PRÓCHNIK S.A.
02-10-2001, 18:32

WASZYGTON (Reuters) - Prezydent George W. Bush powiedział we wtorek, że nie ma żadnego nieprzekraczalnego terminu wydania przez afgańskich Talibów Osamy bin Ladena. Jeżeli jednak Talibowie tego nie zrobią, Stany Zjednoczone zaatakują w momencie dla siebie najdogodniejszym.

"Nie ma żadnego oficjalnego harmonogramu dla Talibów, podobnie jak nie ma żadnych negocjacji z nimi" - powiedział Bush dziennikarzom po spotkaniu z liderami Kongresu w Gabinecie Owalnym.

Prezydent rozmawiał z przywódcami amerykańskiego parlamentu między innymi na temat pakietu pomocowego, który ma ożywić amerykańską gospodarkę.

Mówiąc, że "czas znów zacząć latać" Bush potwierdził oficjalnie ponowne otwarcie portu lotniczego Reagan National Airport w Waszyngtonie, ostatniego portu w USA, którego nie otworzono jeszcze po zamachach z 11 września.

"Każdy człowiek. który wsiada do samolotu by polecieć do pracy lub zabiera rodzinę, by odwiedzić krewnych, walczy w ten sposób z terroryzmem" - powiedział Bush na spotkaniu z 250 pracownikami lotniska.

W Gabinecie Owalnym Bush powtórzył żądanie wydania przez Talibów Osamy bin Ladena i jego popleczników, oraz "zniszczenia obozów terrorystycznych".

"Oni (Talibowie) muszą to zrobić, inaczej poniosą konsekwencje" - powiedział Bush. "Nie ma żadnego kalendarza. Nie ma negocjacji. Będziemy działać w sposób dla nas najdogodniejszy" - dodał. Bush ostrzegł jednocześnie, że ataki na USA mogą się powtórzyć.

"Amerykanie wiedzą, że ich rząd robi wszystko, by przeszkodzić terrorystom w działaniu" - powiedział prezydent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PRÓCHNIK S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA zaatakują terrorystów w dogodnej chwili-Bush