Usługi bankowe coraz droższe

opublikowano: 30-12-2018, 22:00

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował raport dotyczący cen podstawowych usług bankowych dla mikro- oraz małych i średnich firm.

Wynika z niego, że ceny większości takich usług wzrosły w ciągu ostatniego roku. W efekcie przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność za rachunek rozliczeniowy płacą średnio 14,38 zł miesięcznie, o 14 gr. więcej niż rok temu. Natomiast przelew zlecany w oddziale kosztuje 10,21 zł, o 10 gr. więcej. Droższa jest także wpłata gotówkowa w placówce i transakcjedokonane we wpłatomacie. Nie zmieniła się stawka za przelew internetowy. Natomiast małe i średnie firmy za prowadzenie rachunku płacą średnio 43,94 zł miesięcznie, o 2,22 zł więcej niż rok temu. Droższy jest również przelew, zarówno ten zlecany w oddziale, jak i przez internet. Wzrosła również prowizja za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale oraz opłata za korzystanie z karty debetowej. Spadły stawki za transakcje we wpłatomacie oraz bankomatach obcej sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy