Uwaga! Obietnice na wyrost

Monika Niewinowska
22-11-2004, 00:00

Pieniądze unijne to duża szansa dla przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, ale i łakomy kąsek dla nieuczciwych graczy.

Nie zawadzi weryfikować

szumnych zapowiedzi. Po to, by nie dać się omamić hochsztaplerom, którzy chcieliby wyłudzić od nas pieniądze.

Na początku roku akademickiego wyjątkowo obficie sypnęło naciągaczmi wśród uczelni i instytucji niepublicznych — organizatorów szkoleń

i studiów podyplomowych. Pojawiło się mnóstwo ogłoszeń, w których firmy szkoleniowe oraz uczelnie informują

o możliwości skorzystania ze szkoleń bądź studiów podyplomowych, dofinansowanych ze środków publicznych — w szczególności z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że złożenie komukolwiek przez kogokolwiek takiej oferty jest niewykonalne.

Żaden projekt nie otrzymał jeszcze dofinansowania

z Europejskiego Funduszu Społecznego. Planowany termin rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu to styczeń 2005 r. A zatem do stycznia wszelkie oświadczenia potencjalnych wnioskodawców jakoby ich projektom przyznano już dotację z EFS (w efekcie — słuchacze dostaliby zwrot części kosztów szkoleń czy studiów podyplomowych) należy traktować jako co najmniej deklaracje na wyrost, nieuczciwą reklamę, wręcz — kłamstwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / Uwaga! Obietnice na wyrost