V Group kupi punkty sprzedaży

MZAT
opublikowano: 28-03-2012, 00:00

Wybierająca się na NewConnect grupa przejmuje salony sprzedaży sieci Plus. Spróbuje też sił pod szyldem T-Mobile.

Czasem inwestorzy po prostu dopisują. V Group, która na małym parkiecie zadebiutuje w kwietniu, z emisji prywatnej zdobyła 3,75 mln zł, choć początkowo planowała uzyskanie tylko 2 mln zł. Pieniądze już wydała na podniesienie kapitału obrotowego spółek zależnych i przejęcie kilku punktów sprzedaży. Rosnącego apetytu to nie zaspokoiło.

— Przeprowadzimy w dwóch seriach emisję obligacji, które trafią do obrotu na Catalyst. Chcemy w ten sposób zdobyć 4-5 mln zł — mówi Robert Walicki, prezes spółki. 2 mln zł ma zapewnić kredyt inwestycyjny. V Group prowadzi na razie 13 salonów Plusa. W ciągu 3 miesięcy przejmie 3-4 sieci sprzedaży telekomu, liczące łącznie ok. 25 punktów.

— Będziemy zarządzać siecią 38 sklepów. W pierwotnych planach taką liczbę mieliśmy osiągnąć dopiero pod koniec 2014 r. Zależy nam na topowych lokalizacjach w galeriach handlowych i przy głównych ulicach. Sami nie planujemy otwierania nowych punktów, chyba że zdarzy się okazja w atrakcyjnym miejscu — mówi Robert Walicki.

Spółka w 2010 i 2011 r. miała 3 mln zł przychodów. Teraz — z nowymi punktami — ma być dużo więcej. Prognozy zakładają 22,9 mln zł obrotów przy 1,85 mln zł zysku netto w 2012 r.

— Pod koniec roku do grupy mogą dołączyć pierwsze punkty T-Mobile — prowadzimy już w tej sprawie zaawansowane negocjacje. Rozpoczynamy też rozmowy z podmiotami prowadzącymi punkty Orange, ale to trochę odleglejsza perspektywa — mówi Tomasz Rulka, wiceprezes spółki. V Group nie ma zamiaru zadomowić się na NewConnect.

— W 2013 r., a najpóźniej w 2014 r. będziemy w stanie przenieść się na główny parkiet — mówi Tomasz Rulka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu