Vabbi wabi Litwinów

Agnieszka Janas
opublikowano: 25-04-2006, 00:00

Smax, poznańska spółka prowadząca sieć sklepów outlet, coraz śmielej wkracza na rynek naszych wschodnich sąsiadów.

Na początku kwietnia uruchomiono w Kownie drugi na Litwie salon Vabbi Factory Outlet. Pierwszą placówkę otwarto we wrześniu ubiegłego roku w Wilnie. Polską sieć przywitał w Kownie mer miasta Arvydas Garbaravicius. Tradycyjnie otwarciu nowego sklepu towarzyszyło przekazanie darów placówce socjalnej. Warto zaznaczyć, że polska sieć jest jedynym outletem odzieżowym na Litwie.

Uruchomienie punktu w Kownie to nie koniec ambicji Mariusza Szeiba, prezesa spółki Smax — jednej z firm notowanych w rankingu Gazele Biznesu, przygotowywanym co roku przez „PB” i wywiadownię gospodarczą Coface Poland. W tym roku sklepy Vabbi pojawią się w kilku krajach Europy Środkowo- -Wschodniej. Następny obiekt, poza granicami Polski, zostanie otwarty w węgierskim Debreczynie.

— Na Węgrzech też będziemy pierwsi — zapowiada Mariusz Szeib.

Vabbi FO istnieje od 1999 r. i jest pierwszą, a zarazem największą siecią sklepów typu outlet w Polsce. Właścicielem Vabbi jest poznańska firma Smax, do której należą także marki Deep i Hot Oil.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu