Variant trzyma prognozę

KL
opublikowano: 03-08-2007, 00:00

Przychody Varianta w drugim kwartale były niewiele wyższe niż rok temu. A zyski spadły. Firma czeka na fundusze z emisji.

Przychody Varianta w drugim kwartale były niewiele wyższe niż rok temu. A zyski spadły. Firma czeka na fundusze z emisji.

Przychody Varianta w drugim kwartale wyniosły 16,96 mln zł. W 2006 r. było to 16,67 mln zł. Zysk operacyjny zmniejszył się do 1,86 mln zł z 2,15 mln zł przed rokiem, a zysk netto — do 1,22 mln zł z 1,93 mln zł.

Zarząd Varianta na razie nie zmienił prognozy na ten rok, która zakłada, że w całym roku przychody spółki ze sprzedaży wyniosą 70 mln zł, a zysk netto — 7,7 mln zł. Niedawno firma zapowiadała, że nie wyklucza ich podwyższenia, jednak według Demetriusza Kurosada, dyrektora finansowego Varianta, na razie nie ma wystarczających ku temu przesłanek.

— Przychody na ubiegłorocznym poziomie oraz spadek zysku operacyjnego i netto są spowodowane mniejszym potencjałem sprzedaży. Na wyniki wpłynęły też nieco zwiększone koszty z tytułu wynagrodzeń — wyjaśnia Demetriusz Kurosad.

Krakowska spółka w zeszłym roku sprzedała swoje udziały w firmie Norma koncernowi Rasmussen Golding. Dyrektor finansowy podkreśla, że utrzymanie poziomu przychodów przy mniejszych mocach jest dla Varianta dobrym rezultatem.

Dystrybutor akcesoriów samochodowych zapowiada, że chce rozszerzyć ofertę o nową grupę produktów. Firma chce zajmować się dystrybucją szyb samochodowych na rynku specjalistycznych serwisów samochodowych. Nakłady na ten cel sięgną 8-10 ml zł. Pieniądze będą pochodziły z przygotowywanej emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Variant trzyma prognozę